Bezpečnost (nejen) v parcích Prahy 2

Martin Víšek

Každý měsíc řeší městská část nové škody v jednotlivých parcích. Jedná se o poškozování mobiliáře, herních prvků na hřištích, škody na zeleni. Všechny tyto škody jsou pravidelně zveřejňovány včetně fotodokumentace a nákladů na jejich odstranění na webu naší městské části (http://urad.praha2.cz/Skody-v-parcich-Prahy-2).

Dobře udržované parky Prahy 2 jsou vzhledem k poloze v centru města oblíbeným cílem našich občanů, turistů a bohužel mnohdy i vandalů. Jednou z účinných možností jak škody snižovat a případně zcela eliminovat, je i fungující ostraha parků. Samozřejmě je to vždy také otázka kvality ostrahy, se kterou je spojena finanční náročnost takové služby. Snažíme se proto pokaždé v rámci transparentní veřejné soutěže vybírat ty nejlepší služby za výhodné ceny. Ano, stojí to peníze z rozpočtu Prahy 2, nicméně jsou to prostředky vynaložené na prevenci. A ty jsou nakonec vždy nižší, než kolik by nás stálo pouhé řešení následků. V rámci prevence se snažíme využívat i Městskou policii a Policii České republiky. Každé dva týdny se na pravidelných poradách setkávám s řediteli obou policií a i s ředitelem společnosti Komwag (úklidová firma) a řešíme veškeré nastalé problémy v oblasti bezpečnosti a úklidu naší městské části – a ty se týkají i situace v parcích Prahy 2.

Právě vzájemnou spoluprací všech zmíněných subjektů se nám daří zlepšovat bezpečnostní situaci (nejen) v parcích. Proto jsem jednoznačně pro rozšíření ostrahy na další parky Prahy 2. Jednak lépe ochráníme majetek městské části a zcela jistě to opět přispěje i ke zvýšení pocitu bezpečí – na základě poslední analýzy z loňského roku se v Praze 2 cítí bezpečně 92% obyvatel. Je to jedno z nejvyšších čísel v rámci centra Prahy a naší snahou je stále toto procento zvyšovat. I prostřednictvím bezpečného pobytu v parcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..