Je snad v Praze nebezpečno?Nemyslíme si…

Tomáš Halva

Stává se, že u některých výroků poslanců kolikrát obracíme oči v sloup. A nad některými jsme přímo nuceni se pozastavit zapřemýšlet se.

Právě nad jedním z posledních výroků poslance Tomia Okamury (SPD) jsme se zapřemýšleli i my na Praze 2. Spíš než to jsme se poohlédli zpět za posledními čtyřmi lety, abychom si řekli, jak jsme si vedli. Konkrétně se bavíme o výroku, který pan poslanec řekl v rozhovoru pro portál Novinky.cz. V článku z 24. března 2018 „Okamura: V Praze se na ulici bojím“ se mimo jiné totiž vyjádřil, citujeme; „Jediné co mám je politický názor. A za něj je mi vyhrožováno likvidací, bojím se jít v Praze po ulici, abych nebyl fyzicky napaden!“ Právě nad tímto úsekem jsme se pozastavili. Proč? Myslíme si totiž, že se v Praze městským částem ve zvyšování bezpečnosti vesměs velmi dobře daří. Opíráme se nejen o naší praxi na Praze 2, ale i o výzkum který si dovolíme na následujících řádcích představit.

Již několikrát v řadě proběhla v Praze studie, která se zabývá pocitem bezpečí obyvatel hlavního města. Při poslední studii, která proběhla v roce 2015, se vyjádřilo v průměru 89 % obyvatel Prahy, že se cítí bezpečně. Oproti poslednímu měření tak průměrný pocit bezpečí občanů za celé hlavní město vzrostl z původních 78 % o 11 %. Průzkum probíhal ve všech městských částech a právě naše městská část se umístila v tomto výzkumu nadprůměrně – 92 % obyvatel městské části Praha 2 se vyjádřilo, že se cítí bezpečně.

Jsme rádi, že naše práce má výsledky a že se naprostá většina obyvatel Prahy 2 cítí bezpečně. Na otázku, co všechno pro bezpečí našich občanů děláme, odpovídal místostarosta MČ Prahy 2 pro oblast informatiky a bezpečnosti Martin Víšek (TOP 09) v rozhovoru do námi již jednou zmíněného článku na portále Pražskýpatriot.cz.

Jak to vidíme závěrem

Na závěr bychom tedy chtěli Tomio Okamura – SPD doporučit, aby si přečetl tento článek o tom, jak se občané v Praze cítí. Doufáme, že mu přinese při pohybu po Praze větší klid na duši a pokud ne, tak mu zajisté poradí, ve kterých městských částech se může cítit nejbezpečněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..