Na Praze 2 byl představen Luděk Niedermayer jako třetí kandidát do Evropského parlamentu za Starosty a TOP 09

Po představení společných programových priorit Spojenců pro Evropu, koalice Starostů s regionálními partnery a TOP 09 představila TOP 09 Praha 2 svého člena, europoslance Luďka Niedermayera jako třetího kandidáta ve volbách do Evropského parlamentu. Setkání zahájil Michal Zuna, předseda TOP 09 Praha 2. V otevřené debatě se veřejnost zajímala především o dosavadní činnost Luďka Niedermayera, programové priority a oblasti, kterými se chce Luděk Niedermayer v Evropském parlamentu zabývat.

„Znovu kandidovat jsem se rozhodl, jelikož vím, že bych mohl již od samého začátku efektivně pracovat a využívat postavení hlavně mezi kolegy v Evropské lidové straně, které jsem si v posledních 5ti letech vybudoval. Trvá nějakou dobu, než fungování Evropského parlamentu pochopíte. Fungující unie není jen o geopolitice a penězích. Je hlavně společenstvím lidí, které spojuje i potřeba dodržování principů právního státu a hodnot svobody, demokracie a lidských práv,“ uvedl svou kandidaturu do Evropského parlamentu Luděk Niedermayer.

Poděkování za dosavadní spolupráci a zároveň podporu do nadcházejících voleb Luďkovi Niedermayerovi vyjádřil další host, předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Dovolím si tvrdit, že od roku 2004, kdy jsme vstoupili do Evropské unie, nebyli důležitější volby, než jsou nyní. Tyto volby totiž budou rozhodovat o tom, zda v Evropském parlamentu bude více sil, které chtějí EU co nejsilnější a akceschopnou nebo sil, které ji chtějí co nejvíce zneschopnit. Právě proto mne velice těší, že na naší kandidátce je Luděk Niedermayer, člověk, se kterým jsem měl tu čest pracovat ještě když byl víceguvernérem ČNB a u kterého jsem přesvědčen, že do Evropského parlamentu patří.“

Po debatě následovalo neformální setkání, kde bylo možné debatovat jak s Miroslavem Kalouskem a Luďkem Niedermayerem, tak s komunálními politiky.

Tisková zpráva v PDF je k nalezení zde.