Už jste si všimli, že na stožárech veřejného osvětlení bývá připevněn štítek s vyraženým šestimístným číselný kódem? Také jste si říkali, k čemu slouží?

Tak věřte, že tento malý, zdánlivě neužitečný štítek, může v krajním případě zachránit život vám nebo vašim blízkým! Identifikační čísla stožárů, tzv. ČVO, jsou totiž zanesena v databázi, kterou hojně využívají složky Integrovaného záchranného systému, tj. hasiči, policisté i záchranáři. Použití těchto číselných kódů při komunikaci s operátorem tísňové linky je tak nejvhodnější a zároveň i nejrychlejší způsob pro lokalizaci, tedy určení vaší polohy v případě mimořádných událostí. Zejména v místech, která vám nejsou dobře známá anebo se špatně určují, vám tento krátký číselný kód ušetří důležitý čas a tím i zrychlí vyslání pomoci.

Důležitost tohoto značení si uvědomuje i Praha 2, proto požádala správce veřejného osvětlení, společnost Technologie hlavního města Prahy, a. s., o kontrolu a případně opravu poškozených štítků na území městské části.

„Přístup společnosti Technologie hlavního města Prahy vítáme a zcela se ztotožňujeme i s jejich dalším záměrem a to ošetřit vybrané stožáry veřejného osvětlení tzv. antiplakátovacím nátěrem. Právě nelegální výlep je totiž jednou z forem vandalismu, který štítky poškozuje,“ uvedl Michal Zuna, radní Prahy 2 pro oblast bezpečnosti.

Setkáte-li se ve svém okolí s poškozeným štítkem, krytem sloupu nebo samotným veřejným osvětlením, můžete tento podnět předat přímo operačnímu středisku společnosti na čísle 800 404 060 nebo e-mailem na poruchyvo@thmp.cz.

Noviny Prahy 2, ročník 2019, č. 11, str. 6. rea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..