Rada městské části Praha 2 na svém včerejším jednání odsouhlasila návrh změn v zónách placeného stání. Rozhodnutí tak zohlednilo četné žádosti a připomínky občanů Prahy 2.

Změny, týkající se více než dvou desítek úseků, vycházejí zejména z analýz statistik Technické správy komunikací. Na základě těchto analýz Městská část Praha 2 navrhla Odboru dopravy Magistrátu hl. m. Prahy provedení konkrétních dílčích změn v zónách placeného stání ve prospěch rezidentů. Ve valné většině se jedná o přeměnu návštěvnických zón na rezidentní a případně úpravu změny režimu.

Současné nastavení zón placeného stání na Praze 2 můžete sledovat na tomto portálu MČ Praha 2.

A jakých ulic se změny týkají konkrétně?

Vinohrady

Šumavská – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) v úseku Slovenská až Moravská.

Kladská – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) v úseku Korunní až Lužická (podél domů č. 17 – 3).

Slavíkova – dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na Po až Ne 0:00 až 24:00 (naproti v těchto úsecích má Praha 3 rezidentní zóny).

Tyršova – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) na levé straně v úseku od Lublaňské k ul. Legerova a na druhé straně dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na 0:00 až 24:00.

Koubkova – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) na levé straně od Lublaňské po Legerovu a na pravé straně dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na 0:00 až 24:00.

Nové Město

Myslíkova – dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na Po až Ne 8:00 až 24:00 dané do souladu se zónami placeného stání v Praze 1 .

Náplavní – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou).

Dittrichova – dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na Po až Ne 0:00 až 24:00.

Škrétova – dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na Po až Ne 0:00 až 24:00.

Žitná – dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na Po až Ne 0:00 až 24:00.

Václavská – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) před domy 8 – 20, úprava režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky před Školou s časovým rozhraním Po-Pá 0:00 – 24:00, přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) od ul. Jenštejnská po ul. Na Moráni.

Trojanova – dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na Po až Ne 0:00 až 24:00.

Na Moráni – dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na Po až Ne 0:00 až 24:00.

Nusle a Vyšehrad

Jaromírova – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) ve směru do centra v úseku Sekaninova – Ostrčilovo náměstí.

Jaromírova – dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky pro směr do Nuslí v úseku Ostrčilovo náměstí až po Sekaninovu s časovým omezením Po až Pá 0:00 až 24:00.

Sekaninova – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) v úseku Svatoplukova – Ostrčilovo náměstí (levá strana podél domů).

Vratislavova – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) – obě strany po ul. Libušina.

Pod Nuselským mostem – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) v úseku Jaromírova – Oldřichova.

Neklanova – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) v úseku Přemyslova – Vnislavova (na obytné straně až po Vnislavovu).

Čiklova – přeměna návštěvnických zón na rezidentní (modrou) naproti domům 3 – 13.

Slavojova – P2-0290 z druhé strany dochází k úpravě režimu v zónách placeného stání pro návštěvníky na Po až Ne 0:00 až 24:00.

Zdroj: MČ Praha 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..