Městská část Praha 2 má před sebou několik významných úkolů, které sice mohou přesáhnout rámec kalendářního roku 2020, ale právě v tomto roce budou vyžadovat nejvíce pozornosti, aby jejich dokončení mohlo být včas a úspěšně dosaženo.

Velkým projektem Prahy 2 je výstavba potřebného pobytového domu pro seniory vyžadující specializovanou péči s názvem „Nový domov“. Vzhledem k časové náročnosti přípravy takto velkého projektu musí v roce 2020 proběhnout výběr dodavatele projektu a samotná příprava projektové dokumentace. S ohledem na množství dotčených orgánů a účastníků takového projektu je zásadní dobré časové rozplánování a dodržování harmonogramu.

Hlavním úkolem je příprava projektu Nový domov.

Neméně důležitým úkolem bude také pokračování hledání řešení situace budovy nádraží Vyšehrad. Jednání s majiteli i Magistrátem hlavního města Prahy probíhala intenzivně v roce 2019 a rozhodně by měla pokračovat ve stejné intenzitě i nadále, aby bylo řešení nalezeno co nejdříve vzhledem k technickému stavu budovy, která je momentálně velkou bolestí naší městské části.

S rychlým vývojem komunikačních technologií jsou také na městskou část kladeny nároky na udržení kroku s dobou a na zajištění dostupnosti informací z úřadu pro všechny věkové kategorie občanů, jejichž preference získávání informací se může právě s věkem lišit. V této oblasti městská část zahájí rok 2020 s proměněnou tváří Novin Prahy 2 a měla by pokračovat i v širším využívání sociálních sítí.

V neposlední řadě je rovněž důležité udržet vysokou míru bezpečnosti, kterou se naše městská část dlouhodobě může pyšnit.

O autorce glosy

Jana Cagašová je zastupitelkou MČ Praha 2, předsedkyní bezpečnostní komise a členkou kulturní komise a finančního výboru.

Zajímá se o život komunit na Praze 2 a o oblast kultury, kde by se ráda zasadila o využití veškerého potenciálu městské části k obohacení jejich obyvatel navzájem. Současně se chce také zasadit o vyřešení situace okolo Nádraží Vyšehrad a o racionální správu městské části ku prospěchu všech jejích obyvatel.


Tato glosa vyšla v Novinách Prahy 2, č. 1 – 2020, str. 12.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..