Rozvoj území Prahy 2. Jaké možnosti rozvoje nabízí území Prahy 2? Představy obyvatel městské části o tom, jak by se měla Praha 2 rozvíjet, mohou být rozdílné. Prostory pro mohutný stavební boom dvojka jakožto centrální městská část nenabízí. Kterým lokalitám v Praze 2 by měla MČ věnovat zvýšenou pozornost z hlediska územního rozvoje a revitalizace?

V rámci revitalizace parku Folimanka podnikla Praha 2 již značnou řadu kroků. Jedná se s ohledem na lokaci parku, jeho oblíbenost především mezi pejskaři a pozici Nuselského mostu, o kontinuální proces.

Od roku 2005 učinila Praha 2 řadu opatření k postupné renovaci parku, a to zejména jeho západní a severní části. Od té doby došlo k výstavbě altánu, sportoviště, budovy občerstvení, veřejných WC, vodních prvků, veřejného osvětlení a mnoho dalšího. V nedávné době byla v parku zřízena nová venkovní posilovna a došlo k revitalizaci jeho severní části. Přestože obnovu parku vítám, nemohu se ubránit pocitu, že i díky nárazovosti jejího provádění park postrádá ucelený charakter. S ohledem na postup průběžné revitalizace parku nyní zbývá zaměřit se na východní část Folimanky v okolí haly USK. Vzhledem k přemíře jednotlivých prvků, které park obsahuje, pokládám za důležité zachování volného prostoru parku, a to nejenom ve formě psí louky v západní části parku, ale ideálně též zřízením prostoru pro shromažďování lidí ve východní části u haly. Například vytvořením zpevněné plochy či piknikových míst. Za žádoucí pokládám též rozšíření veřejného osvětlení parkových cest v oblasti vedoucí z ulice Pod Karlovem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..