Městská část si uvědomuje, že senioři patří z hlediska možné nákazy koronavirem mezi nejohroženější skupinu obyvatel a proto dělá maximum pro jejich ochranu a informovanost.

Domovy pro seniory uzavřela Praha 2 pro návštěvy už 3. března, později podle nařízení vlády ukončila činnost i v denním stacionáři v Záhřebské ulici. Centrum sociálních služeb bylo přednostně vybaveno ochrannými a desinfekčními prostředky, zaměstnanci centra respirátory a rouškami, které budou dle potřeby průběžně doplňovány. Humanitní odbor městské části ve spolupráci s organizacemi Adra a Český červený kříž začal mapovat potřebnost občanů seniorského věku a organizovat pomoc zejména těm opuštěným. V této souvislosti byla zprovozněna i speciální linka 800 600 604, na kterou mohou volat nejen ti potřební, ale i ostatní občané, kteří o takových osobách vědí a chtějí jim zajistit pomoc s obstaráním základních potřeb, potravin, léků, hygienických prostředků apod. Kontakt na nově zřízenou linku byl zveřejněn na webu městské části i sociálních sítích a informováni byli i členové klubů Dvojka pro seniory a Dvojka pro děti a rodiče.

Praha 2 si však uvědomuje, že ne všichni občané sledují internet a sociální sítě. I proto dnes vyrazilo do ulic několik desítek dobrovolníků s informačními letáky, které budou vhazovat do schránek seniorů a vyvěšovat v prostorách domů.

Bohužel se i v této době najdou jedinci, kteří neváhají využít situace a bezbrannosti seniorů. Přicházejí s různými neseriózními a přeraženými nabídkami. Proto je naprosto nezbytné jakoukoli pomoc koordinovat a v případě potřeby využívat ověřené kontakty. Tady na Praze 2 je to zelená linka pro seniory 800 600 604, provozovaná humanitním odborem. Věřím, že při dodržování všech bezpečnostních opatření a s prostou lidskou soudržností, tuto krizi společně zvládneme,“ dodala k tématu místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast.

Tisková zpráva MČ Praha 2, redakčně upraveno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..