Farmářské trhy na Tylově náměstí a na náplavce Rašínova nábřeží se v pondělí 20. dubna otevřou svým zákazníkům. Jejich pořadatelé budou na místě zajišťovat bezpečné rozestupy lidí a dezinfekci. O otevření trhů rozhodla vláda v úterý.

„Otevření farmářských trhů vítáme. Skončí tak nelogický stav, kdy byly otevřené prodejny potravin a současně zakázán provoz trhů ve venkovním prostoru.  Významná skupina podnikatelů, především rodinných farem, tak byla tímto zbytečně diskriminována,“ řekl místostarosta Prahy 2 Michael Grundler, který má v gesci správu majetku.

Počet stánků na farmářských trzích na Tylově náměstí i na náplavce Rašínova nábřeží bude menší než obvykle; návštěvníci se mohou těšit na přibližně polovinu stánků oproti klasickému stavu. Zároveň budou na tržnici dodržována ochranná opatření a zajištěna zvýšená dezinfekce.

Mezi stánky a pulty musí být podle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví bezpečný odstup alespoň dva metry, ta samá vzdálenost platí i pro odstup mezi samotnými zákazníky. Na dodržování rozestupů bude dohlížet místní dozor. Samozřejmou povinností bude i desinfekce u každého prodejního místa, organizátoři trhů musí také zajistit, aby prodejci měli rukavice při kontaktu se zbožím a při přijímání plateb od zákazníků.

Tisková zpráva MČ Praha 2. Převzato. Ilustrační foto: Trhy na Tyláku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..