Rekonstrukce jedinečného Viničního altánu v Havlíčkových sadech je už u konce. Městská část Praha 2 vybrala v těchto dnech nájemce zdejšího reprezentativního prostoru, který by měl do budoucna sloužit nejen pro nejrůznější společenské akce, ale i jako místo pro relaxaci návštěvníků oblíbených sadů. Viniční altán je dekorativní dřevěná stavba, která je dominantou vinice Grébovka. U jejího zrodu stál významný architekt Josef Schulz, který se proslavil například projektem Národního muzea či dostavbou Národního divadla v Praze. 

„Rekonstruovaná budova Viničního altánu je unikátní historickou stavbou, která vyžadovala speciální přístup, včetně péče o interiér. Opravoval se však i exteriér a odborně se restaurovaly dřevěné prvky,“ uvedl místostarosta pro správu majetku Michael Grundler.

Celkové náklady stavebních prací byly necelých šest milionů korun. Jednalo se o komplexní práce týkající se dřevěných konstrukcí, břidlicové střechy, omítek, odpadů, podlah, elektroinstalace, ale i třeba kování na dveřích a oknech. Opravy se týkaly také dřevěných prvků, pergoly či řezby. Opravena byla i fasáda, podlaha a stěny vinárny v přízemí, dveře a okna. Altán prošel i důkladnou sanací proti vlhkosti.

Nový provozovatel Viničního altánu, společnost Winepro, s. r. o., chce navázat na svou předchozí úzkou spolupráci s Městskou částí Praha 2 při pořádání významných akcí typu Vinobraní na Grébovce, dětských dnů a dalších společenských akcí ve prospěch prohlubování společenského setkávání občanů Prahy 2.

Celková revitalizace Havlíčkových sadů v letech 2001–2014 stála téměř 366 milionů korun, Praha 2 zaplatila ze svého rozpočtu téměř čtvrt miliardy korun. Kromě kompletní rekonstrukce všech objektů v parku byly opraveny cesty, vysázeny stromy a dřeviny, za revitalizaci získala Praha 2 i několik architektonických ocenění.

Tisková zpráva MČ Praha 2. Převzato.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..