Dnes dopoledne zasedal v budově radnice Prahy 2 krizový štáb, aby zhodnotil aktuální situaci a dopad vládních opatření na každodenní život občanů i provoz a chod úřadu, příspěvkových organizací a složek IZS.

Úřad městské části
Úvodní část jednání byla věnována informacím o změně režimu úřadu městské části a také úředních hodin pro veřejnost s platností od 20. dubna 2020 v souladu s vládním rozhodnutím. Na úřadu stále platí zvýšená hygienická i bezpečnostní opatření včetně preventivního měření teploty příchozím, dezinfekce rukou a omezení volného pohybu osob po budově. Vstup veřejnosti v úředních hodinách z ulice Jugoslávská je stále režimován, odbavování probíhá výhradně v přízemí na přepážkách a v boxech. Co se týče akceschopnosti úřadu, tato je zatím bez omezení, žádné pracoviště úřadu není v karanténě. Úřad městské části rovněž nadále pokračuje v distribuci dezinfekčního anti-COVID přípravku na ruce a roušek všem potřebným občanům Prahy 2.

Ostatní
Přítomní zástupci složek IZS (hasiči, policisté i strážníci) informovali členy krizového štábu o zdravotním stavu členů svých sborů působících v Praze 2 a Policie ČR informovala o výrazném poklesu kriminality (cca o 70%). Obě složky, jak policisté tak strážníci, zintenzivnily kontroly dodržování vládních nařízení, kdy zaznamenaly značný nárůst porušení těchto nařízení (zejména v oblasti používání ochranných roušek).

Tisková zpráva MČ Praha 2. Převzato

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..