Dvojka v nejbližších dnech nabídne pomoc při očkování seniorů 80+ a zřídila infolinku.

Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 podstoupili o víkendu očkování proti onemocnění Covid-19. Vakcínu už dostali senioři, kteří o očkování projevili zájem a jejich zdravotní stav jim to umožnil. Městská část Praha 2 teď plánuje pomoc při očkování seniorů ve věkové kategorii 80 let a více, které by mělo začít v nejbližších dnech.

Zdraví našich klientů v seniorském věku je pro nás jednoznačnou prioritou. Zároveň si velmi vážím všech sociálních a zdravotních pracovníků, kteří v péči o ně odvádějí špičkovou práci. O jejich maximálním nasazení svědčí i skutečnost, že dosud nebyl v Centru sociálních služeb Praha 2 zaznamenán mezi klienty ani jediný případ nákazy koronavirem. Za to jim patří můj obrovský dík,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová a dodala, že je zcela na místě poděkovat Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a jejímu vedení za naprostou profesionalitu a flexibilitu.

Městská část Praha 2 nezapomíná ani na další dvojkové seniory, kteří nejsou klienty centra sociálních služeb. V současnosti se připravuje přednostní očkování pro věkovou kategorii 80 let a starší, a to opět ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí na Karlově náměstí.

„Chceme zajistit, aby měli naši dvojkoví senioři přístup k očkování co nejrychleji a nejbezpečněji. Zejména v tomto počasí pro ně není vhodné, aby museli dojíždět daleko od svého bydliště, stát dlouhé fronty před očkovacími centry a pohybovat se tak mezi větším počtem lidí,“ uvedla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, která má na starosti sociální oblast.    

Městská část Praha 2 proto zřídila informační linku 800 600 604, která je dostupná v pracovní dny (pondělí až pátek), vždy od 8.00 hod. do 16.00 hod.

Senioři, kteří budou mít o očkování zájem, se mohou na lince přihlásit, zaměstnanci humanitního odboru zodpoví jejich případné dotazy a poskytnou rady. Na základě zájmu bude vytvořen harmonogram, podle kterého budou kontaktováni a dozví se termín svého očkování.

V příloze naleznete fotografii z očkování klientů a zaměstnanců Centra sociálních služeb Prahy 2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..