Loňský rok byl tím nejneobvyklejším v současných dějinách. Asi všichni jsme si přáli, aby rychle skončil a na jeho konci se nula změnila na jedničku. Věříme, že letošek budeme prožívat „normálně“. Radní MČ Praha 2 pro oblast bezpečnosti Michal Zuna glosoval na otázku „Jaké priority by si měla MČ Praha 2 stanovit pro rok 2021?“

I v letošním roce čeká Prahu 2 několik významných úkolů.

Za prioritní oblasti považuji rozvoj městské části a její bezpečnost společně s čistotou. V minulém roce jsme úspěšně vybrali dodavatele projektové dokumentace k projektu výstavby pobytového domu pro seniory se specializovanou péčí. Jedná se o projekt „Nový domov“, jehož příprava bude pokračovat i letos.

Rozhodně nezapomínáme na stav budovy nádraží Vyšehrad. TOP 09 v loňském roce iniciovala ve spolupráci s radním hlavního města Prahy Janem Chabrem řadu jednání. A tato jednání a řešení záchrany budovy musí pokračovat i v roce 2021. Mám radost, že v plánu je i příprava očekávané revitalizace Folimanky. Konkrétně prostoru pod Nuselským mostem. Tam, kde jsme tuto zimu umístili ledové kluziště. Bude to víceúčelový prostor pro trávení volného času. Vodní prvky, griloviště, místo pro cvičení i pořádání Dne s IZS.

Dále musíme pokračovat v intenzivní renovaci bytového fondu. V roce 2019 se podařila rekonstrukce 105 bytových jednotek. V roce 2020 bude počet dokončených rekonstrukcí ještě vyšší. Jedná se téměř o 140 zcela nově rekonstruovaných bytových jednotek. A všechny tyto byty jsou připraveny pro nájemníky. Další aukce je již v přípravě. V takto vysokém tempu chceme v rekonstrukcích pokračovat i letos. Chceme, aby to byla opět více než stovka bytů.

Rok 2021 bude také rokem bezpečným. Chceme dále držet prioritu městské části v oblasti bezpečnosti. Podporovat primární prevenci. Podporovat bezpečnostní složky. Podporovat a zaměřit se na pořádek a čistotu v ulicích.

O autorovi glosy

Michal Zuna je radním pro oblast bezpečnosti MČ Praha 2 a  předsedou regionální organizace TOP 09 Praha 2. Dále je v této městské části členem bezpečnostní komise, dopravní komise, redakční rady a komise pro tvorbu a kontrolu rozpočtu. Je členem předsednictva krajské organizace TOP 09 Praha.

Na městské části by rád zlepšil zejména prostředí a podmínky pro život obyvatelům části Prahy 2 – Nusle.

Zaměřuje se na koncepci bezpečnosti a prevence kriminality v oblastech protidrogové problematiky, problematiky bezdomovectví, bezpečnosti v ulicích i domovech a dalším souvisejícím tématům.

Především pak na opatření ve vytipovaných lokalitách Prahy 2, kde žije celý život s krátkou přestávkou v zahraničí. Právě pobyt v zahraničí byl jedním z impulsů pro vstup do politiky a důvodem starat se o své okolí.Glosa převzata z Novin Prahy 2 č. 1/2021, str. 8. Redakčně upraveno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..