Očkování seniorů. To bylo téma pro měsíc březen. Očkování zajímá asi každého z nás. Dvojka se z počátku letošního roku zapojila do pomoci při očkování seniorů 80letých a starších, spolupráci navázala se Všeobecnou fakultní nemocnicí. Na otázku „jak hodnotíte aktivitu Prahy 2 při organizování očkování pro seniory?“ odpovídal Jan Strnad.

Byla jednou jedna paní Stará. Bydlela sama v bytovém domě kdesi na Vinohradech. Špatně viděla, tak jí sousedi museli ze složenek číst, kolik a komu má zaplatit, aby si mohla vzít správný obnos na poštu. Špatně slyšela, tak jí vůbec nevadilo, že jí nad hlavou dupou a křičí dvě malé děti při svém terorizování nebohých rodičů.

Pro tuhle paní Starou pak jednou přijel modrý pickup, odvezl ji na očkování a pak ji zase přivezl zpátky k jejímu bytovému domu kdesi na Vinohradech. Doprovod jí popřál hezký den a ujistil ji, že se opět uvidí za 14 dní, kdy bude mít zajištěno očkování druhou dávkou.

Opozice často nadává na to, jak je klub Dvojka pro seniory jenom pro exhibici vedení Prahy 2. Není. Aktuální pandemie, výše uvedený příběh a průběh očkování to ilustruje poměrně dobře. Praha 2 zajistila ochranné pomůcky pro domovy pro seniory, zajistila bezplatnou infolinku, kde je možné se na očkování zeptat, aktivně oslovuje seniory, aktivně oslovuje své občany, zdali nemají ve svém okolí osamělého seniora, zajistila pro své obyvatele místa na očkování a zajišťuje dopravu tam a zpět. Jaký to kontrast v porovnání s chaosem, nekompetentností, marností a ufňukaností centrální vlády.

Co bych osobně uvítal, je větší boj s dezinformacemi. Šíří se různými kanály jako lavina a Praha 2 má skrze Noviny Prahy 2 nebo právě své kluby ideální nástroje, jak s různými bludy bojovat, vyvracet je a vysvětlovat, že očkování je cestou, jak začít opět žít, a nejenom přežívat.

Jan Strnad, člen TOP 09 Praha 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..