Praha 2 připravila další letošní aukce nájemních bytů. Aukce se budou konat 10. a 17. května 2021. Aukce nájemních bytů bude pořádána elektronicky – přes online portál. Zároveň s ohledem na současnou situaci městská část snížila požadovanou výši kauce. Nově se jako jistota platí pouze jedno měsíční nájemné.

Seznam nabízených bytů

Jak probíhá aukce nájemního bytu

Volné byty MČ Prahy 2, jež jsou určeny k pronájmu v rámci tržního nájemného, jsou již několikátým rokem nabízeny formou aukce. Nově v souvislosti se situací způsobenou pandemií kronaviru se tato aukce přesouvá do online prostředí. Tato otevřená forma pronájmu městských bytů umožňuje soutěžícím ovlivnit konečnou cenu pronájmu příhozem v aukci. Konkrétní podmínky pro aukci naleznete vždy v popisu daného bytu.

Po vyhlášení termínu konání aukce je možnost si přijít nabízené byty prohlédnout. Prohlídkové dny jsou vždy uvedeny v přehledu každé nabízené bytové jednotky. Zároveň je nově možnost si jednotlivé byty projít v online prohlídce.

Aukce se následně může zúčastnit každý, kdo splní pravidla pronájmu městských bytů MČ Praha 2. Pro účast je nejprve zapotřebí složit povinnou vratnou kauci pro účast v aukci. Ta činí 30 000 Kč. V případě, že zájemce nevyhraje, kauce se vrací zpět. Pokud zájemce vyhraje, je tato kauce
posléze započtena jako součást smluvní jistoty, která činí jeden měsíční
nájem.

Vzhledem ke zvýšenému zájmu o účast ve veřejné soutěži o nájem obecních bytů, je dobré kauci skládat s dostatečným časovým předstihem. Nejzazší termín pro složení kauce na bankovní účet MČ Praha 2 naleznete konkrétně v daném inzerátu. Okamžikem složení kauce se rozumí připsání částky stanovené kauce na bankovní účet MČ Praha 2.

Byty o které má účastník zájem se ucházet, uvede v oznámení o provedené platbě kauce zaslané na e-mailovou adresu aukce@praha2.cz v souladu s vývěskou veřejné soutěže. Pokud v jedné z aukcí účastník vyhraje a bude označen jako vítěz, nebude mít možnost účastnit se dalších aukcí. Přístup do dalších aukčních místností mu bude znemožněn.

Kompletní a přesné znění postupu a pravidel pro soutěž nájemních bytů MČ Praha 2 naleznete na stránkách http://urad.praha2.cz/Volne-byty

Redakce TOP 09 Praha 2.
Úvodní fotografie: ilustrační fotografie – byt MČ Praha 2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..