Radní Prahy 2 na svém včerejším jednání rozhodli, že letos nebudou uplatňovat valorizaci nájemného u nebytových prostor. Tímto krokem chce rada městské části podpořit živnostníky, podnikatele a další občany, kteří mají za sebou nelehké období, kdy jejich podnikání bylo v mnoha ohledech poznamenáno pandemií a souvisejícími restrikcemi. Zvlášť nyní, když se potýkají se zvýšením cen energií.

„Pandemie koronaviru zasadila mnohým dvojkovým podnikatelům a živnostníkům těžkou ránu. Někteří z nich byli nuceni živnost přerušit nebo ji ukončit. A to je obrovská škoda. Je tak naší povinností, pokud to jen trochu jde, takovým lidem podat pomocnou ruku.Jsou přece důležitou součástí naší ekonomiky a také každodenního života,“ řekla starostka Alexandra Udženija, která má podporu podnikání ve své gesci.  

„Naše podnikatele a živnostníky jsme podporovali po celou dobu pandemie. Poskytli jsme jim slevu z nájmů nebytových prostor městské části, umožnili žádat o odklad splátek, odpustili jim místní poplatky za užívání předzahrádek a dalších prodejních zařízení a teď jsme s kolegy v radě opakovaně rozhodli o zrušení valorizace nájemného,“ doplnil místostarosta pro oblast správy majetku Michael Grundler.

Praha 2 podporuje podnikatele a živnostníky dlouhodobě. Patří mezi městské části, které opakovaně dosahují vynikajících výsledků v nejrozsáhlejším srovnávacím výzkumu v Česku Město pro byznys. Výzkum porovnává každoročně jednotlivá města/městské části v celkem deseti kritériích, která mají pro podnikatele a firmy strategický význam.

V roce 2019 získala Praha 2 i titul nejvyšší, a to Město pro byznys desetiletí. Ocenění je důkazem, že nejlepším místem pro podnikatele v metropoli za posledních deset let. Za tuto dobu titul Město pro byznys získala městská část již čtyřikrát.

Tisková zpráva MČ Praha 2 ze dne 7. února 2022.
Redakčně upraveno. Fotografie: MČ Praha 2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..