Hospodaření městské části a schválení jejího rozpočtu je vždy pod drobnohledem veřejnosti. Tu nejvíce zajímá, co se za rok v městské části změní. Šárka Kaválková, členka regionálního výboru TOP 09 Praha 2, tak glosovala na téma „Které rozpočtové priority jsou pro vás ty nejdůležitější?“

Školství, rozvoj a životní prostředí 

To, jakým způsobem se hospodaří s veřejnými financemi, jak velké a odkud příjmy do rozpočtu jsou, kam jsou směřovány a jak se přerozdělují, je klíčovou charakteristikou, jíž se od sebe jednotlivé politické strany odlišují. Rozdíly v rozpočtových prioritách pozorujeme i na úrovni komunální. 

Těší mě, že se i letos podařilo Praze 2 udržet vyrovnané hospodaření.  Za jednu z klíčových oblastí, do kterých může městská část svým hospodařením zasáhnout, považuji školství. Věřím, že panuje celospolečenská shoda na tom, že se jedná o zásadní aspekt zajišťující rozvoj naší společnosti a budoucí životní úroveň našich dětí. Školy v Praze 2 jsou tradičně velmi úspěšné, a to i díky stabilnímu financování, které pravidelně zahrnuje významné částky určené na jejich modernizaci. 

Osobně spatřuji prioritu v investicích, jež přináší užitek co nejvíce občanům a zachovávají naše dědictví pro budoucí generace. Praha 2 pravidelně investuje do rekonstrukcí a revitalizací veřejného prostoru. Zvláště letošní investice zpříjemní řadu našich parků. Za neméně významnou položku považuji investice do nemovitého majetku. Každým rokem se podaří Praze 2 zrekonstruovat okolo 150 vlastních bytů, což je úctyhodné číslo. 

Na závěr mě velice těší, že se z rozpočtu naší městské části vyčlenili také 1 milion Kč na podporu Ukrajincům prchajícím před ruskou agresí. Svědčí to o tom, že naše městská část dlouhodobě zodpovědně hospodaří a může tak podat pomocnou ruku lidem v nesnázích. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..